مقدمه ای بر اصول اساسی رفتار با کودک

از اینجا به بعد می خواهیم در مورد اصولی صحبت کنیم که در مورد رفتارمان با کودکمان است، که این کودک هم می تواند کودک درون هر فرد باشد و هم می تواند کودک بیرونی و یا فرزندمان باشد، مهم اینه که این موارد بهمون کمک کنه که تعامل سازنده تر و بهتری با کودکمون ( هم درونی و هم بیرونی) داشته باشیم.

قبل از هر چیز لازمه چند تا مورد رو اینجا توضیح بدم :

در 4 ماه و 10 روزگی روح در کودک دمیده میشه و دقیقا از 4 ماه و 10 روزگی که جنین در دل مادرشه روح داره و متوجه اتفاقهای دور و برش هست. شاید نتونه به زبون بیاره و یا بعدا هم که به حرف افتاد نتونه تعریف کنه ولی حتمادر ناخودآگاهش ثبت شده و اثرش در دوران زندگی اون فرد دیده میشه، کارهایی که همیشه انجام داده و می دهیم و یا عادتهایی که همیشه داشته و یا داریم و اطرافیان بهمون گفته اند که از کودکی اینطوری بودیم و یا اینطوری عمل می کردیم، این اثر همون ناخودآگاهیست که خودمان از آن بی خبریم و دیگران هم فراموش کرده اند.


مورد دیگری که لازمه اینجا بگم و ازتون می خوام که همیشه ی همیشه یادتون باشه اینه که بچه ها آدمهایی هستند در ابعاد کوچکتر (قابل توجه آدمهایی که فکر می کنند بچه ها خنگ هستند و نمی فهمند!!!)و درست مثل یه آدم بزرگ و بعضا بیشتر و بهتر از اونها می بینند، می شنوند، می فهمند ( گفتم بیشتر و بهتر از آدم بزرگها چون اونها دغدغه و دلمشغولی های آدم بزرگها رو ندارند و تحت تاثیر قضاوتهای بیرونی نیستند) و خود حقیقی خودشون رو زندگی می کنند.


 


و مهمتر از همه اینکه بچه ها با آخرین ورژن ناخودآگاه جمعی به دنیا میان و با توجه به اینکه می دونید و می بینید که الان ناخودآگاه جمعی به چه سمتی رفته ( قطعا آرامش و سادگی نیست) پس بدونید بچه ها هم تحت تاثیر این ناخودآگاه جمعی پر شر و شورتر و شیطون تر و ... شده اند و البته که اونها از پدر و مادراشون بهتر و بیشتر متوجه می شوند و می دونند همونطور که پدر و مادرها از پدر و مادرهای خودشون و ین مطلب همیشه بوده و خواهد بود چون همونطور که علم داره روز به روز پیشرفت می کنه و آدمها خلاقتر شدند و بیشتر از قبل همه چیزو می دونند و راحتتر می تونند سر بقیه رو کلاه بگذارند و نسبت به همدیگه بی اعتمادترشدند، این اتفاقها تاثیرش رو توی ناخودآگاه جمعی هم میگذاره و بچه هایی که به دنیا میان با همچین پشتوانه ای میان و برای همین هم هست که بعضا توی اطرافیانمون می بینیم که میگن بچه مون خیلی ازما باهوشتره، حواسش خیلی جمعه، از بچگی همه چیزه می فهمه!!!و این یعنی همون تاثیر ناخودآگاه جمعی!

توی این مطالب هم مثل همه مطالب این وبلاگ ازتون می خوایم ما رو در جریان نظراتون بگذارید و مهمتر از نظرهای ارزشمندتون شاهد مثال هاییه که از زندگی خودتون  یا اطرافیانتون دیدید و با بیان کردنش کمک می کنید که این مباحث برای بقیه  ملموس تر و عملی تر باشه.


 

/ 0 نظر / 13 بازدید